Кейт і Нора Ешворт здобули перемогу в сафарі “Саут-Крос”, проїхавши на своєму “бентлі” 1927 року 2 000 миль

Сафарі-гонка старовинних автомобілів, організована Rally The Globe, стартувала 15 лютого в Танзанії. Її маршрут пролягав, крім Тасманії, і за кенійської території. По суті, це була гонка на витривалість як екіпажів, так і автомобілів, так як до всіх принад вельми непростої траси додалася дощова погода.

Лідер гонки

В авторалі взяли участь 23 екіпажу, які подолали за 19 днів 3 200 км. 5 березня в Кенії, в останній день змагань, визначився лідер. Подружня пара Кейт і Нора Эшворд на «бентлі» 1927 року випуску з двигуном 4½ літра стали переможцями восьмого етапу, що принесло їм загальну перемогу в сафарі «Саут-Крос».

Це перша перемога сімейного екіпажу в ралі на витривалість. За словами Кейта, успіху їх екіпаж зумів досягти завдяки знанням, як управляти потужністю старовинного «бентлі» на такій трасі, і суперсучасному навігатора, встановленого на автомобілі.

Крім загальної перемоги, екіпаж також посів призове місце в класі вантажних автомобілів.

Призери сафарі

Протягом усього ралі основними суперниками переможців були Ларс і Аннет Рольнер з Данії. Екіпаж брав участь в гонці на автомобілі «порше 911» 1974 року випуску. У підсумку вони посіли друге місце в загальному заліку і перше в категорії класичних автомобілів.

Третє місце в гонці зайняв британський екіпаж Клінт і Дон Сміт на автомобілі «ягуар» Е-типу 1967-го року випуску.

Всі учасники, коментуючи сафарі, відзначали вкрай несприятливі погодні умови з нескінченними дощами. Незважаючи на це, всі екіпажі, які брали участь в ралі, досягли фінішу, що свідчить як про відмінну підготовку екіпажів, так і про професійну підготовку технічної допомоги змагань.

Організатори авторалі вручили спеціальну премію “Проти всіх шансів” сімейному екіпажу Дітер і Хильдегарда Баумхекель. Премія присуджена за те, що незважаючи на проблему з несправною підвіскою автомобіля «вольво PV» 1961 року випуску, виявилася на початку гонки, екіпаж завершив її і зберіг свій автомобіль.